20191016 075125

ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY „KOLOROWY ŚWIAT POLSKICH BAJEK I BAŚNI”

W październiku w świetlicy szkolnej ogłoszony został konkurs plastyczny „Kolorowy świat polskich bajek i baśni”. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, poznanie twórczości polskich pisarzy, rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności plastycznych. Temat konkursu zainteresował miłośników czytania. Zilustrowane zostały m.in. takie bajki jak: ,,Małpa w kąpieli”, ,,Smok Wawelski”, ,,Kaczka Dziwaczka”, ,,Na jagody”, „Kajtkowe przygody”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Przepraszam” oraz „Koniki z szumińskich łąk.  Uczestnicy  do wykonania  swoich prac użyli różnych technik i materiałów plastycznych. Wszystkie prace zachwycają estetycznością wykonania oraz pomysłowością.

24 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu:
KLASA I
I miejsce- Artur Wybierała
II miejsce- Lena Zaradna
III miejsce- Hubert Konopniak
KLASA II
I miejsce- Maria Plewka
II miejsce- Aleksander Zaradny
III miejsce- Natasza Kruger
III miejsce- Kacper Sierpowski
KLASA III
I miejsce- Amelia Wybierała
II miejsce- Daniel Zaradny
III miejsce – Zofia Juskowska

Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Wszystkim biorącym udział w konkursie należą się gratulacje. Prace laureatów zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów miasta stołecznego Warszawy.

Aleksandra Zaradna