Wiosenny apel z okazji rocznicy Chrztu Polski, koronacji Bolesława Chrobrego oraz podsumowanie konkursów i projektów.
16 kwietnia był doskonałym dniem, aby w naszej szkole zorganizować apel z okazji rocznic dwóch niezwykle ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny –Chrztu Polski w 966 roku i koronacji Bolesława Chrobrego w 1025 roku. Dyrektor szkoły przypomniała, jak wielkie znaczenie miały te wydarzenia dla rozwoju państwa polskiego, jego tożsamości i przynależności do wspólnoty europejskiej.
W drugiej części wydarzenia uczniowie biorący udział w projektach historycznych otrzymali pamiątkowe dyplomy w podziękowaniu za kreatywność i ogromne zaangażowanie. Ponadto uroczystość ta była też okazją do podsumowania konkursów z cyklu Orzeł, najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Tytuł Laureata Konkursu Orzeł Ortograficzny otrzymali:
Julia Dubicka kl. 3
Lena Zaradna kl. 6a
Kinga Eliasz kl. 4
Mateusz Furmankiewicz kl. 5
Aleksandra Eliasz kl. 2
Laureaci Konkursu Orzeł Matematyczny:
Maja Barteczka kl. 4
Jakub Andrzejczyk kl. 5
Laureaci Konkursu Orzeł Języka Angielskiego:
Zofia Kukla kl. 8
Michał Giezek kl. 6a
Podsumowany został również plastyczny konkurs strażacki, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Na koniec dyrektor szkoły z okazji wiosennej przerwy świątecznej życzyła wszystkim dużo zdrowia, radości i pogody ducha oraz uśmiechu i wytchnienia od codziennych obowiązków.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.
Wiosna na dobre zawitała także do naszej szkoły! Dzięki uprzejmości Rady Rodziców, uczniów odwiedził dziś Świąteczny Zajączek, który obdarował każdego słodką niespodzianką. Najmłodsi uczniowie wybrali się również na poszukiwanie Zajączka na boisko szkolne. Radość i uśmiechy na twarzach dzieci były bezcenne!
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękną inicjatywę, wsparcie i zaangażowanie w życie naszej szkoły. Takie chwile na długo pozostają w pamięci uczniów!
W miniony czwartek reprezentacja naszej szkoły w kategorii U-8 (klasa I) oraz U-10 (klasa II i III) brała udział w powiatowych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Tegoroczne zmagania na etapie powiatowym zakończyła drużyna kategorii U-10. W rywalizacji zespołów kategorii U-8 nasi uczniowie wygrali eliminację i już niedługo będą reprezentować powiat rawicki podczas finału wojewódzkiego. Wszyscy piłkarze zaprezentowali doskonałą postawę, zaangażowanie i ducha fair play. Turniej ten to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim wspaniała lekcja współpracy, zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Cieszymy się, że jesteśmy częścią największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci i młodzieży!
Gratulujemy naszym młodym sportowcom i Czekamy na kolejne sportowe wyzwania.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Jakub Andrzejczyk, Paweł Plewka, Dominik Plewka, Aleksander Domaniecki, Michał Szydłowski, Aleksander Stelmach, Hubert Konopniak, Krzysztof Sobkowiak, Mateusz Pawlak, Jakub Lebica wywalczyła 1. miejsce w finale powiatu rawickiego w piłce nożnej (w ramach Igrzysk Dzieci).
To był pełen emocji turniej, w czasie, którego zawodnicy pokazali wielkie serce do gry, świetną współpracę na boisku oraz wysoki poziom umiejętności piłkarskich. Gratulujemy naszej drużynie!!!
Teraz czas na etap rejonowy.
W niedzielę 6 kwietnia dzieci z naszej Szkolnej Grupy Obrzędowej „Szakiety” miały zaszczyt wystąpić na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Szkaradowie przed lokalną społecznością. Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Wielkanocne zwyczaje i tradycje”, którego celem jest aktywizacja mieszkańców województwa wielkopolskiego oraz popularyzowanie wiedzy na temat regionalnych tradycji wielkanocnych.
Podczas występu dzieci zaprezentowały ludowe piosenki, tańce oraz wiersze gwarowe, m.in. „Godej po naszymu”, „Takie sobie godanie”, a także pełen humoru wierszyk o poznańskiej ryczce. Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami, doceniając ich zaangażowanie i pielęgnowanie lokalnej kultury.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz wszystkim uczestnikom za ciepłe przyjęcie! Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie mogą przyczyniać się do kultywowania wielkopolskich tradycji.
Szanowni Państwo,
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza placówka dołączyła do programu „Szkoła w Porządku” na portalu marki Ubrania Do Oddania.
Celem programu jest wsparcie placówek edukacyjnych na terenie całej Polski.
Program polega na BEZPŁATNEJ wysyłce niepotrzebnych ubrań oraz akcesoriów, które zostaną zamienione na złotówki, pomogą nam w realizacji celów naszej placówki i wesprą naszych podopiecznych.
Każde 10 kg przekazanych ubrań = 5 zł na wsparcie finansowe naszej placówki!
Korzystając z poniższego linka, możecie Państwo:
- BEZPŁATNIE przekazywać swoje niepotrzebne ubrania oraz akcesoria do Ubrania Do Oddania w ramach programu „Szkoła w Porządku”.
- Wspólnie z nami zbierać środki finansowe na realizację potrzeb naszych podopiecznych oraz placówki.
- Bezpłatnie nadać paczkę w automacie paczkowym lub punkcie nadania lub zamówić odbiór przesyłki przez kuriera.
https://ubraniadooddania.pl/campaigns/3437
Każdy z Państwa otrzyma maila, potwierdzającego przekazaną darowiznę.
Instrukcja przekazania paczki:
https://ubraniadooddania.pl/.../jak-poprawnie-zapakowac...
Co możesz wysłać do Ubrania Do Oddania?
Przyjmujemy nowe i używane ubrania, akcesoria i tekstylia nadające się do wprowadzenia do drugiego obiegu, bez dziur, zmechaceń oraz plam. Istotne, aby były czyste, kompletne i niezniszczone.
Lista rzeczy, które możesz do nas wysłać:
• wszystkie elementy garderoby damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej;
• buty połączone w pary, czyli związane lub włożone do woreczka;
• akcesoria i dodatki, np. torebki, plecaki, czapki, szaliki;
• tekstylia domowe, np. koce, pościel;
• biżuterię;
• czystą bieliznę.
PRZYJMUJEMY KSIĄŻKI
Od teraz można do nas oddać także książki napisane w języku polskim. Muszą być: czyste, suche, bez oznak zalania, pleśni ani grzyba oraz bez poważnych uszkodzeń zewnętrznych lub wewnętrznych.
Nie przyjmujemy:
• podręczników do szkoły podstawowej;
• masowo drukowanych książek promocyjnych (np. sygnowanych przez sieci handlowe);
• wielotomowych popularnych encyklopedii, słowników;
• bezpłatnych publikacji o charakterze okazjonalnym.
Ubrania i akcesoria można również przynieść do naszej szkoły i przekazać je opiekunkom wolontariatu: p.Asi, p. Magdzie i p. Kasi.
Akcja trwa do końca czerwca!
Zachęcamy do wsparcia naszej akcji.
Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu
W ubiegły piątek uczniowie klasy VIII w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie odwiedzili Urząd Miasta i Gminy Jutrosin. Wizyta miała na celu przybliżenie młodzieży funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz zaznajomienie ich z codzienną pracą urzędników. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zwiedzić poszczególne wydziały urzędu, zapoznać się z zakresem ich działalności, a także porozmawiać z Burmistrzem panem Romualdem Krzyżosiakiem. Wizyta była cennym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć, jak w praktyce działa władza lokalna oraz jaką rolę odgrywają mieszkańcy w życiu samorządowym. Tego typu inicjatywy są doskonałym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej na lekcjach WOS. Po wizycie w jutrosińskim ratuszu uczniowie udali się do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie, gdzie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną, porozmawiać z uczniami starszych klas oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach pokazowych. Dodatkowo reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Turnieju Wiedzy o Oddziałach Przygotowania Wojskowego (OPW) . Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą, sprawnością fizyczną oraz zaangażowaniem, zajmując w rywalizacji I miejsce – gratulujemy im świetnej postawy i ambicji! To był wartościowy czas pełen inspiracji, nowych doświadczeń i pierwszych kroków ku wyborowi dalszej ścieżki edukacyjnej. Życzymy naszym ósmoklasistom powodzenia w dalszych działaniach!
Dnia 25.03.2025 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie odbył się konkurs przyrodniczy pod hasłem „Ziemia, woda, powietrze”. Celem konkursu było propagowanie wiedzy z zakresu biologii, chemii i geografii oraz zachęcanie uczniów do przeprowadzania prostych doświadczeń. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się ogólną wiedzą z zakresu tych przedmiotów, rozwiązując test z zadaniami zamkniętymi i otwartymi, a w drugiej części musieli wykazać się znajomością rzek na mapie Polski. Podczas ostatniej części uczestnicy samodzielnie przeprowadzili trzy doświadczenia, a następnie zapisali obserwacje i wyciągali wnioski. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klasy VIII: Kamil Pawlak i Filip Kantorski.